top of page
НормаСтом - сучасна стоматологія на Салтівському шосе 73 А інформація

Тут зібрані статті на теми, що Вас цікавлять найбільше.

Чтобы зубы не болели
НормаСтом - сучасна стоматологія на Салтівському шосе 73 А, Чтобы зубы не болели, щоб зуби не боліли

Щоб зуби не боліли...

   Насправді це можливо, якщо дотримуватись ряду правил. Звідки всі проблеми із зубами? Зазвичай починається з маленької каріозної цятки, на яку вчасно не звернули уваги. А що робити, щоб не виникало нових каріозних ушкоджень? Як зберегти здоров'я своїх зубів, щоб ніколи більше не відчувати неприємних процедур у кріслі стоматолога?

 

   Вичищаємо всі бактерії та залишки їжі! Робимо це за допомогою щітки та монопучкової щітки. Для міжзубних проміжків – йоржики та нитки. Полощемо рот водою після їжі. Жуємо жуйку хвилин 10. Завдання - позбутися залишків їжі і бактерій дочиста!

 

   Ідеально користуватися іригатором. До нього складно звикнути, оскільки це складний, незвичний апарат. Але він вичищає важкодоступні місця, масажує ясна, покращуючи циркуляцію крові. Ідеальний за наявності імплантів, штучних коронок, брекетів.

 

   Окремим пунктом хотілося б виділити харчування. Насправді харчування важливо для зубів так само, як і для всього організму. Ми дбаємо про свої зубки не лише зовні, а й підтримуємо їхнє здоров'я зсередини. Просто дотримуйтесь принципів здорового харчування, і ваші зуби будуть вам вдячні.

   Профілактичні огляди та гігієнічне чищення. Так, без цього також нікуди. Зазвичай стоматологи рекомендують чистку раз на півроку. Але за умови дотримання всіх вищезазначених рекомендацій чистка вам буде потрібна рідше. Але профогляди краще не пропускати, щоб утримувати стан своїх зубів під контролем!

 

   Дотримуйтесь цих принципів і ваші зуби будуть здоровими завжди!

Термины по уходу за полостью рта на английском языке
НормаСтом - сучасна стоматологія на Салтівському шосе 73 А, Термины по уходу за полостью рта, терміни по догляду за ротовою порожниною

Терміни по догляду за ротовою порожниною англійською мовою

Breath - дихання

Cavities - порожнини

Chew - жування, жувати

Cup - чашка

Dental surgeon – хірург-стоматолог

Dentist - дантист

Enamel - емаль

Erosion - ерозія

Filling - заповнення

Floss - нитка

Fluoride - фторид

Gingivitis - гінгівіт

Gum-line - лінія ясен

Gums - ясна

Molar - корінний зуб

Mouthwash - полоскання для рота

Periodontal - періодонтальний

Root canal - кореневі канали

Smile - посмішка

Teeth - зуби

Tooth fairy – зубна фея

Toothbrush - зубна щітка

Toothpaste - зубна паста

Toothpick - зубочистка

Whitening - відбілювання

КАК ПРОХОДИТ ЧИСТКА ЗУБОВ AIR FLOW
НормаСтом - сучасна стоматологія на Салтівському шосе 73 А, AirFlow, як проходить чищення зубів Airflow

ЯК ПРОХОДИТЬ ЧИЩЕННЯ ЗУБІВ AIR FLOW

 

   Пацієнту запропонують одягнути захисні окуляри та шапочку. Наконечник апарату лікар направляє до зубів під кутом 30-60 °. Сумішшю води, соди і повітря під регульованим тиском ефективно видаляється зубний наліт і забезпечується незначне відбілювання. Апаратним методом виконується дбайливе очищення кожного зуба, не торкаючись і не травмуючи ясен. Після чищення всіх зубів за допомогою апарата Air Flow на поверхню зубів наноситься спеціальне захисне покриття.

 

   В результаті такого чищення видаляється щільний зубний наліт, м'який під'ясенний наліт, а також біоплівка з патогенними бактеріями. Чистка зубів Air Flow дозволяє висвітлити пігментовані ділянки, імітуючи ефект відбілювання, очистити ясеневі кишені, а також зробити поверхню гладкою за рахунок делікатного полірування.

   Бережіть свої зуби!

ПРИЧИНЫ, ПОЧЕМУ НУЖНО УДАЛЯТЬ ЗУБЫ МУДРОСТИ.
чи потрібно видаляти зуби мудрості, НормаСтом - сучасна стоматологія на Салтівському шосе 73 А

ПРИЧИНИ, ЧОМУ ПОТРІБНО ВИДАЛЯТИ ЗУБИ МУДРОСТІ.

   Є кілька причин, через які потрібно видаляти зуби мудрості.

 • У ході еволюції вони втратили свою значущість - нам більше не потрібно жувати настільки жорстку їжу, як це було за давніх часів.

 • У більшості випадків вони можуть зміщувати весь зубний ряд – виникають проблеми із прикусом.

 • Звичайною зубною щіткою добре вичистити зуби мудрості практично неможливо. Як результат – швидке розмноження шкідливих мікробів, карієс та неприємний запах з рота.

 • Це може спричинити різні ускладнення (карієс, інфікування та запалення ясен).

 • Зуби мудрості часто прорізуються болісно, ​​завдаючи запалення м'яких тканин, що оточують його.

 • Проблемний зуб мудрості нерідко може стати причиною скупченості і викривлення зубів, що стоять попереду, і призводити до інфікування всього організму людини.

 • Ретиновані (не прорізані або прорізані не повністю) «вісімки» можуть викликати як деформацію зубних рядів, так і проблеми з скронево-нижньощелепними суглобами.

 • Несвоєчасне видалення зубів мудрості може призвести до зайвих витрат - може знадобитися додаткове лікування сусідніх з ними зубів або виправлення зубного ряду за допомогою брекетів.

 • Неправильне положення вісімок часто веде до хронічної травми слизової оболонки – зуб дряпає щоку, пацієнт часто прикусує її.

 • «Вісімка» - бомба уповільненої дії. Ні пацієнти, ні стоматологи не можуть знати напевно, коли вона «рване», але зазвичай це відбувається в невідповідний момент.

   

   ?! ЩО РОБИТИ?!

   Приходьте на консультацію до нашої клініки. Тільки фахівець може визначити, чи є у вашому випадку необхідність видалення зубів мудрості та наскільки складною може бути процедура.

Немного о бруксизме
Бруксизм, НормаСтом - сучасна стоматологія на Салтівському шосе 73 А

ТРОХИ ПРО БРУКСИЗМ

   Статистика говорить про захворювання на бруксизм приблизно 15% людей. І лише третина з них знають про своє захворювання.

 

   Бруксизм – це спазм жувальних м'язів, сильне стиснення щелеп. Найчастіше стиснення посилюється під час нічного сну. Тому багато людей і не здогадуються, що вони мають бруксизм. Так, ця проблема одна з багатьох серйозних проблем стоматології.

 

   Найбільш вираженим симптомом бруксизму є зниження висоти прикусу. Часто це непомітно для людини, а про появу деформації він дізнається лише від стоматолога.

 

   Як можна запідозрити цю проблему у себе?

 

   Одна з перших характерних ознак - нічний скрегіт зубами. Потім можна спостерігати зміну форми обличчя, особливо нижньої третини. Вона здається більш масивною, одутлою, відзначається висування підборіддя допереду (як у людей похилого віку). 

   Стирання зубів можна визначити по зникненню фісур (борозеночок) на жувальних поверхнях зубів, вони стають більш пласкими. З боку фронтальних (передніх) зубів відзначається виражене зниження висоти та стирання емалі.

 

   У чому причини бруксизму?

 

   Основними причинами можуть бути психологічні проблеми, запалення жувальних м'язів, наслідки інсульту, травми, втрата одного або декількох зубів, а також наслідки неправильних стоматологічних втручань.

 

   Дивно, але, незважаючи на високу міцність емалі, людина може втратити за кілька років третину або навіть половину висоти зубів. Відновити висоту зубних рядів і досягти їхньої ідеальної анатомічної форми можна за допомогою фахівця.

   Бережіть свої зуби!

Молочые зубы
Молочные зубы, НормаСтом - сучасна стоматологія на Салтівському шосе 73 А, молочні зуби

МОЛОЧНІ ЗУБИ

   Молочні зуби формуються ще в період перебування дитини в утробі матері, а з'являються у 5-8 місяців.

   З моменту свого прорізування вони вимагають особливого догляду, від якого безпосередньо залежить здоров'я постійних зубів.

   Що потрібно знати батькам?

   Відразу після прорізування першого зубика його вже можна починати чистити. Для цього слід використовувати силіконову щіточку без зубної пасти або марлю, змочену у теплій кип'яченій воді. Як тільки малюк навчиться тримати в руці ложку та потрапляти нею в рот, можна починати готувати його до самостійного користування зубною щіткою. Для початку нехай він звикне водити нею по зубах, а не по губах, язику, щоках та підборідді.

   Півторарічну дитину можна навчити чистити зуби ляльці або ведмедику, а з наближенням дворічного віку нехай вона почне користуватися щіткою і сама. Для початку можна обійтися і без зубної пасти, щоб дитина навчилася спльовувати воду після полоскання. Діяти при цьому потрібно спокійно, без примусу, зберігаючи терпіння та послідовність.

   Досить важливу роль у догляді за дитячими зубами відіграє правильний вибір пасти. Вона повинна мати приємний смак, щоб не викликати огиди у дитини, і містити дуже м'які абразивні частинки (до 3-х років – не більше 20 у. о., 3-7 років – до 50 у. о., 7-14 років - також до 50 у. о.), які дбайливо очищатимуть емаль, не травмуючи її.

   Для того, щоб зубна паста надавала ефективну профілактичну дію, у її складі повинні бути сполуки фтору, фосфору та кальцію. Вони здатні вбудовуватися в кристалічну решітку зубної емалі та зміцнювати її. Зміст фтору в пасті безпосередньо залежить від віку дитини (до 3-х років – не більше 200 ppm, 3-7 років – близько 500 ppm, 7-14 років – приблизно 1400 ppm), тому обов'язково звертайте увагу на те, для яких дітей призначений той чи інший засіб. Ця інформація завжди вказується на упаковці.

   Ну а якщо вам знадобляться консультації лікаря щодо молочних зубів вашої дитини, ви завжди можете звернутися до нашої клініки!

   Бережіть свої зуби!

Слдкое изубы
Сладкое и зубы, НормаСтом - сучасна стоматологія на Салтівському шосе 73 А, солодке та зуби

СОЛОДКЕ І ЗУБИ

   Солодощі – найшкідливіші продукти для наших зубів.

   При вживанні цих продуктів, а також газованих напоїв у ротовій порожнині активно утворюється кислота, за допомогою якої починають стрімко розвиваються хвороботворні бактерії, які здатні зіпсувати зубну емаль. Цукор - найсприятливіше середовище для зростання бактерій, які утворюють бактеріальну плівку на поверхні зубів. Вживаючи солодке, ми створюємо бактеріям комфортні умови для їхнього стрімкого розмноження. В результаті маємо витончену зубну емаль. Саме тоді починає розвиватися карієс.

   Особливо шкідливі солодощі, що мають у своєму складі велику кількість кислот, цукрів, а також ті, які мають в'язку консистенцію, наприклад, жувальні цукерки або іриски, що прилипають до зубів, що забиваються між зубами. Свою руйнівну дію мікроби починають приблизно вже через 20-30 хвилин після прийому продуктів із високим вмістом цукру.

 

   При одночасному вживанні солодкого з іншою їжею ми суттєво знижуємо шкідливий вплив мікробів на зуби. Це відбувається за рахунок підвищеного виділення слини, що омиває поверхні зубів і очищає від цукру та бактерій. Також при змішуванні солодких та несолодких продуктів суттєво знижується концентрація цукру в продуктах.

 

   Вживання солодощів у вечірній час може мати руйнівну дію. Виняток становитимуть випадки, коли після їжі почистите зуби. Під час сну виділення слини значно знижується, надаючи тим більше сприятливе середовище для розмноження бактерій.

 

Звичайно, ми не закликаємо Вас повністю виключити зі свого раціону солодке. Просто постарайтеся дотримуватися деяких наших рекомендацій:

 • Їжте солодке разом із іншою їжею.

 • Не їжте цукерки в проміжках між їжею.

 • Якщо хочеться перекусити, віддайте перевагу продуктам без цукру. Підійде сир, свіжі овочі та фрукти чи натуральні йогурти.

 • Якщо Ви не маєте можливості почистити зуби відразу після їжі, слід прополоскати рота чистою водою або спеціальною рідиною для полоскання рота. Також можете скористатися жувальною гумкою без цукру.

 • Включайте в щоденний раціон якнайбільше свіжих фруктів та овочів. Це зменшить тягу до солодкого і служитиме додатковим навантаженням на зуби, що зміцнить опорний апарат зубів.

 

   Бережіть свої зуби!

Какю зубную пасту выбрать
НормаСтом - сучасна стоматологія на Салтівському шосе 73 А, Ваша зубная паста, выбор зубной пасты, яку зубну пасту обрати

Яку зубну пасту обрати?

   Безперечно, необхідно приділяти увагу тому, якою зубною пастою ви чистите зуби. Але не варто забувати, що зуби ви чистите не лише пастою. У процесі бере участь ще й зубна щітка. Важливо розуміти, що чистота зубів залежить від наших мануальних навичок. Тому не лінуйтеся чистити зуби ретельно та терпляче двічі на день.


   Це не означає, що зубна паста не потрібна і не важлива. Навпаки, вона необхідна як для профілактичних, так і для терапевтичних дій на зуби та слизові оболонки. Зубна паста відповідає за процес мінералізації емалі, за свіжість дихання та збалансованість мікрофлори порожнини рота.

   За своїм складом усі зубні пасти можна розділити на три групи: гігієнічні, відбілюючі та лікувально-профілактичні.

   Розглянемо докладніше кожну групу.


   1. Гігієнічні – це пасти, які мають у своєму складі лікувальні добавки. Вони підходять для щоденного використання. Сюди відносяться пасти, що освіжають дихання. Їх рекомендують людям, які не мають проблем із зубами.


   2. Пасти з відбілюючим ефектом прибирають пігменти, що викликають потемніння емалі. Найчастіше в них міститься велика кількість абразивних речовин. Використовувати такі пасти щодня небажано, оскільки вони можуть пошкодити зубну емаль.

   Якщо ви хочете отримати повноцінний ефект відбілювання, вам необхідно впливати на більш глибокі шари зубів спеціальними речовинами. Це під силу тільки фахівцям в клініці або в домашніх умовах під контролем стоматолога. Використання однієї тільки відбілюючої пасти дасть лише не сильно помітний і нетривалий ефект.

   Основним елементом відбілюючих паст є абразивні матеріали. Чим вище RDA (здатність, що стирає дентин), тим вище абразивність пасти.


   Спираючись на індекс RDA, пасти, що відбілюють, діляться на:

 • Слабо абразивні: RDA = 0 - 20 (пасти для дуже чутливих зубів);

 • Низько абразивні: RDA = 20 - 40 (пасти для чутливих зубів).

 • Середньоабразивні: RDA = 40 - 60 (пасти для нормальних зубів). Використовуються для видалення нальоту курця, а також для зубів з міцною емаллю.

 • високо абразивні: RDA = 60 – 80 (пасти для відбілювання здорових зубів з потемнілою від кави, міцного чаю та нікотину емаллю).

 • супер абразивні: RDA > 80. Ще агресивніша паста для «відбілювання». Використовувати її допускається не частіше 2-х разів на тиждень.

 

   Усі пасти з індексом RDA вище 100 можна порівняти з наждачним папером. Нам не помітно, але з використанням такої пасти з'являються мікро подряпини на емалі. Згодом підвищиться чутливість як зубів, так і ясен.


   !!!Завжди звертайте увагу на індекс RDA, вказаний на упаковці пасти!


   Відбілююча паста досить добре впорається з пігментним нальотом від фарбуючих напоїв та їжі, нікотину та іншого. Виходить, за допомогою такої пасти ви зможете повернути своїм зубам колір, наданий їм від природи. Емаль зуба така паста не зробить світлішою.

   Крім абразивів, існують інші компоненти для відбілювання:

 

 •    Ферменти. Це неабразивні речовини, тому вони не ушкоджують емаль. Подібно до кислоти, вони розщеплюють білкову плівку на поверхні зубів. Внаслідок цього зубам повертається природний колір емалі.

 •    Перекис карбаміду ((NH2)2CO · H2O2) або перекис водню (H2O2). Ці компоненти можуть вплинути на природний колір зубів. Однак у присутній в пастах концентрації вони не такі ефективні, як багатьом хотілося б. Такі пасти можна використовувати курсом кілька днів поспіль. Але не варто очікувати надприродного ефекту.

   Якщо вам все ж таки дуже хочеться мати білі зуби, краще звернутися до фахівця, а відбілюючими пастами користуватися якомога рідше.

   3. Третя велика група – лікувально-профілактичні пасти. Ці пасти містять мікроелементи, які переважно впливають на мікрофлору, що викликає захворювання ротової порожнини. Користуватись такими пастами слід з обережністю.


   Розглянемо докладніше пасти, що належать до цієї групи:


   - пасти для чутливих зубів містять компоненти, що допомагають значно зменшити або повністю усунути болючі відчуття. Такі пасти не повинні мати у складі хімічних відбілювачів. Також вони повинні містити абразивні речовини, що щадять, наприклад, оксид кремнію (SiO2) замість грубого карбонату кальцію (CaCO3);


  · протикарієсні пасти.

Такі пасти насичують тканини зубів мінералами, які здатні запобігти росту та розмноженню каріозних бактерій. Вони містять фториди та кальцій. Пасти з фторидами – найспірніші моменти у сучасній стоматології. Ще на початку минулого століття було доведено, що фтор ефективно працює проти карієсу. Протягом цього часу цей компонент вивчається і досліджується. Доведено, що у вигляді фторидів у пасті він не є небезпечним. Але з обережністю такі пасти варто застосовувати у місцях із підвищеним вмістом фтору у воді.


   - дії протизапальних паст спрямовані на профілактику та зниження запальних процесів тканин пародонту. Вони знижують кровоточивість ясен, сприяють їх зміцненню, надаючи в'яжучий ефект, а також вбивають усі хвороботворні мікроби. Як правило, до складу таких паст входять екстракти прополісу, витяжки з ехінацеї, ромашки і календули, які мають протизапальні, в'яжучі дії. Також у складі цих паст є антисептики (триклозан, хлоргексидин, метронідазол та подібні).


   !!!Важливо пам'ятати, що паста для профілактики та лікування ясен не вилікує вас від кровоточивості!!!

 

   Поки ви користуєтесь такою пастою, кровоточивість ясен справді знижується і навіть припиняється. Але компоненти пасти не діють глибоко та не усувають безпосередньо причину захворювання. До того ж тривале використання цих паст може знищити нормальну мікрофлору ротової порожнини, тим самим погіршивши її стан. Відновлювати мікрофлору досить складно, тому не зловживайте такими пастами. І якщо при скасуванні пасти кровоточивість відновлюється, зверніться до стоматолога для виявлення причини.

   Потрібно знати! Давайте своїм зубам відпочинок від лікувальних паст. Не можна постійно використовувати ту саму зубну пасту. Лікувальну пасту слід обов'язково чергувати з гігієнічною. В іншому випадку зубам буде лише гірше.

   Бережіть свої зуби!

НормаСтом - сучасна стоматологія на Салтівському шосе 73 А, техніка чищення Хамігаки
Техника чистки зубов хамигки

ТЕХНІКА ЧИЩЕННЯ ЗУБІВ "ХАМІГАКИ"

 

   Що таке хамігаки?

   Найбільш раннім спогадом кожного жителя країни Сонця, що сходить, можна назвати спільну з мамою і татом гігієну порожнини рота. Ці маніпуляції психологами вважаються як основні у зміцненні сімейних зв'язків. Правильно чистити зуби маленькі японці вчаться з появи першого молочного зубика.

   Своїм прикладом, а також за допомогою навчальних роликів в ігровій формі, батьки прищеплюють своїм чадам розуміння важливості такої банальної на перший погляд гігієнічної процедури.

   Давно відомо, що для здоров'я зубів їх слід чистити двічі на день і проходити профілактичні огляди у стоматолога не рідше ніж раз на півроку. Але японці ставляться до свого здоров'я уважніше і трепетніше.

   Згодом під чуйним керівництвом дорослих дитина відточує техніку чищення зубів до досконалості. Згодом ця гігієнічна навичка підтримується у школах.

   Уроки у школі

   Розуміючи, що не кожен із батьків може навчити своє чадо правильно доглядати зуби, в японських школах взяли за правило чистити зуби після кожного прийому їжі. Дружно всім класом під керівництвом викладача учні після обіду обов'язково чистять зуби, і лише потім заняття відновлюються.

   Даремно ви думаєте, що хамігаки - це спеціальні рухи, які знають тільки в Японії, і більше ніде. Нічого подібного. Всі рухи ті ж, що й у всьому світі. Різниця лише у ретельності виконання. Важко, звичайно, змусити дітей любити такий предмет, як чищення зубів. Але японцями і в цій справі було знайдено рішення: вони написали кілька дитячих пісень на цю тему. Також формуванню позитивного ставлення до гігієни сприяють яскраві упаковки дитячих зубних щіток і паст, солодощі у вигляді зубних щіток і іграшки, що очищають зуби.

   Не дивно, що діти починають сприймати догляд за ротовою порожниною як невід'ємну частину повсякденного життя. Для них ця процедура така ж важлива і банальна, як миття рук.

 

   Чистити зуби всюди!

   Не дивно, що після такого виховання більшість японців у дорослому віці чистять зуби після кожного прийому їжі. Їм зовсім неважливо, де це відбувається, вдома чи ні. Щоб мати змогу очистити зуби в будь-якій ситуації, вони мають спеціальні «похідні щітки». У більшості з них, куди б вони не пішли, завжди є під рукою паста зі щіткою чи на крайній випадок ополіскувач. Це дозволяє більш ретельно доглядати свої зуби після кожного прийому їжі. Гості країни нерідко дивуються, застав японця, що зосереджено чистить зуби в туалеті ресторану.

   Також широке застосування мають таблетовані парфуми, розроблені японськими вченими. Працюють вони також як ароматизатор, але діють зсередини організму. Приємний, ненав'язливий запах аромамасел виділяється через пори. Вважається, що цей продукт є абсолютно нешкідливим.

 

   Як і люди в усьому світі, японці, прийшовши додому, миють руки. Але це ще не все. Крім цього вони завжди полощуть рота.

 

   Зуби та серце

   Японія поряд з Кореєю та Францією входить до трійки країн із найнижчим числом серцево-судинних захворювань у світі. Ви запитаєте про зв'язок між зубами та серцем? Сучасні дослідження доводять, що поганий стан зубів, захворювання ясен та бактеріальні інфекції в ротовій порожнині прямо пропорційно підвищують ризик розвитку серцевих патологій.

   Можливо, техніка чищення зубів «хамігаки» — одна з причин, чому в Японії так багато довгожителів, а середня тривалість життя в цій країні (84,5 роки) — найвища у світі.

 

   А ви ретельно чистите зуби?

НормаСтом - сучасна стоматологія на Салтівському шосе 73 А, Жевательная резинка вред или польза, жувальна гумка
Все о жевельной резинке

Жувати чи не жувати? Все про жувальну гумку

   У Північній Америці археологами виявили залишки смоли, на якій можна побачити відбитки зубів людини. Вчені відносять ці розкопки до VII-II тисячоліть до нашої ери.

 

   Індіанці майя використовували для жування каучук, аборигени Америки користувалися смолою хвойників.

   Греки, помітивши очищаючі та освіжаючі властивості, почали жувати віск та смолу мастичного дерева. Навіть сибіряни мали звичку жувати гірку хвойну смолу.

   Виходить, на підсвідомому рівні люди користувалися первісними жуйками для очищення ротової порожнини від залишків їжі, масажу ясен і свіжості дихання.

   Вперше масове виробництво жувальної гумки виникло восени 1848 року. 23 вересня Джон Куртіс заснував фабрику, на якій до жувальної суміші були додані ароматизатори та смоли хвойних порід дерев.

   Через 20 років, 5 червня 1869, відомий у своєму окрузі дантист штату Огайо отримав патент на свій рецепт жувальної гумки. З того часу було проведено величезну кількість експериментів і різноманітних досліджень, що породжувало не меншу кількість пліток і легенд щодо жувальної гумки.

   Наприклад:

 1.  Жуйка повністю захистить Вас від карієсу. Варто відзначити, що карієс може розвиватися не тільки на жувальній поверхні зуба, тому ймовірність виникнення карієсу залишається досить високою на бічних поверхнях зубів, особливо у міжзубних проміжках.

 2. Жуйка може повністю позбавити від неприємного запаху з рота. Ароматичні властивості жувальної гумки мають нетривалий ефект. До того ж вона не прибирає причини виникнення запаху, а значить і не вирішує проблему.

 3. Використовуючи жувальну гумку, можна відмовитися від чищення зубів.

   Фахівцями доведено, що краще просто прополоснути рот чистою водою після їжі, ніж пожувати жуйку.

   Але є й деякі позитивні моменти у використанні жувальної гумки. Так, під час жування підвищується виділення слини. Це дає природне очищення зубам і масажує ясна, що у свою чергу можна назвати профілактикою (не плутати з лікуванням!) захворювань пародонту.

   Щоб уникнути захворювань шлунково-кишкового тракту, таких як виразка або гастрит, не варто користуватися жувальною гумкою натщесерце і більше 5-10 хвилин.

   Бережіть свої зуби!

НормаСтом - сучасна стоматологія на Салтівському шосе 73 А, галітоз, галитоз
Галитоз

Галітоз – що це?

   Галітоз – це медичний термін, що означає неприємний запах із рота. Такий стан притаманний як людині, так і тваринам.

 

   Галітоз зовсім не захворювання, а лише симптом, що вказує на інші хвороби.

 

   Головною причиною галітозу є неконтрольоване розмноження анаеробних бактерій. Це потребує обов'язкового лікування.

 

   Не варто плутати галітоз з неприємним запахом з рота після нічного сну, а також після прийому продуктів зі специфічним запахом.


   При галітозі запах не піде навіть після якісного чищення зубів, використання ополіскувача та жувальної гумки.

   На жаль, багато людей не приділяють належної уваги цьому стану. Проте, галітоз не лише можна, а й потрібно лікувати.


   Коли з'являється неприємний запах і не йде навіть після чищення зубів, потрібно розуміти, що за допомогою льодяників і жувальної гумки проблему не замаскуєш.


   Галітоз легко піддається лікуванню. Варто лише безпомилково виявити причину запаху, ви з легкістю повернете собі свіже дихання, а разом із ним впевненість у собі при спілкуванні.

 

   Причини галітозу часто сягають корінням не тільки в проблеми в ротовій порожнині, а й у патології внутрішніх органів та неправильне харчування.

   Але все-таки 80% причин виникнення галітозу пов'язані саме зі здоров'ям ротової порожнини.
Найбільш поширеними вважаються такі захворювання, як карієс, захворювання ясен, а також погана гігієна, у тому числі при користуванні зубними протезами.

   Якщо причиною галітозу стали проблеми в ротовій порожнині, то поряд з лікуванням у стоматолога рекомендується користуватися ополіскувачами та іригаторами.

   Не слід забувати під час чищення зубів чистити язик за допомогою спеціальної накладки на зубній щітці.

   Однією з причин галітозу є тонзиліт. У складках збільшених мигдаликів можуть затримуватися залишки їжі та розмножуватися грибки та бактерії, що викликають поганий запах із рота.

   Часто причиною галітозу є цукровий діабет, захворювання легеневої системи, крові і нирок.


   Що робити, щоб позбутися галітозу?

   Оскільки істотна перевага причин галітозу знаходиться в роті, насамперед варто відвідати стоматолога для проведення профілактичних та лікувальних процедур. Слід скоригувати гігієну порожнини рота та засоби для гігієни

 

   Не бійтеся і не соромтеся поділитись своєю проблемою з професіоналом!

 

   Профілактика галітозу.


   Як відомо, попередити хворобу набагато простіше, ніж її лікувати. Тому потрібно завжди дотримуватися правильної гігієни порожнини рота.


   Важливо правильно чистити зуби і язик вранці і ввечері рухами, що виметають, використовувати зубні нитки, іригатор і ополіскувач. Також потрібно раз на півроку відвідувати стоматолога для профілактичного огляду. Оберіть зі стоматологом відповідну саме вам зубну пасту і щітку необхідної жорсткості.

 

   Як визначити галітоз у себе?

   Як правило, це не дуже легке завдання. Тим не менш, пропонуємо вам кілька способів.

 • Тест із ложкою. Потрібно за допомогою ложки зіскребти наліт з найдальшої частини язика та оцінити його запах.

 • Запах слини. Потрібно лизнути зап'ястя, почекати повного висихання слини та оцінити запах.

 

   Ці спостереження можуть стати непрямими ознаками наявності галітозу.

НормаСтом - сучасна стоматологія на Салтівському шосе 73 А, коли потрбна консультація ортодонта, Когда нужна консультация ортодонта.jpg
Когд вам нужна консультация ортодонта

Коли слід звертатися до ортодонту?

   Більшість із нас впевнені, що дитину ортодонту варто показати вперше лише після зміни молочних зубів на постійні, тобто не раніше 12 років.

   Однак фахівці рекомендують розпочинати лікування якомога раніше, коли неправильний прикус тільки починає формуватися або починають нерівно рости зуби.

Якщо ви не помітили цього, ви можете дізнатися про необхідність ортодонтичного лікування від логопеда, педіатра або дитячого стоматолога.

   Крім спадковості на формування прикусу та правильне прорізування зубів впливають безліч факторів:

 1. Раннє видалення молочних зубів. Якщо ваша дитина втратила молочний зуб раніше за визначений термін – це прямий привід звернутися до ортодонта, незалежно від віку. Кожен зуб маленькій людині дуже важливий і потрібний. Якщо один з тимчасових зубів втрачено раніше необхідного часу, з'являється необхідність його замістити, щоб зуби, що стояли поруч, не зайняли чуже місце, щоб не сформувалося жування на один бік, щоб не порушилася м'язова рівновага і не з'явилися шкідливі звички. Для запобігання таким ситуаціям використовують конструкції профілактичних протезів. Їхнє завдання – дати можливість дитині повноцінно жувати.

 2.  Шкідливі звички. До таких звичок можна віднести довге смоктання соски, пальця, губ, закусування губ або язика, звичне утримання у роті різних предметів. Якщо ви помітили хоч одну таку звичку у дитини, рекомендується консультація ортодонта. Чим раніше ви почнете коригувати прикус, тим легше і швидше це можна буде зробити. Чим небезпечні шкідливі звички? Все просто. Вони утворюють неправильний прикус. Механізм порушення прикусу пов'язаний з тривалою присутністю якогось предмета, який не повинен перебувати між зубами - чи то палець, чи язик. Так, наприклад, ссання пальця, соски (якщо звичка зберігається у дітей більше 2 років) - призводить до формування вузької верхньої щелепи, виступу передніх зубів вперед, формування відкритого прикусу (коли зуби верхньої та нижньої щелепи не стуляються один з одним по вертикалі). Також це може призводити до формування дистального прикусу (коли верхня та нижня щелепа не відповідають один одному, якщо дивитися збоку)

 3.  Ротове дихання. Якщо ви бачите, що дитина дихає ротом, це також привід відвідати ортодонта. Ортодонтичні заходи при ротовому диханні в дітей віком можна розпочинати вже з 3-4 років. Дихання ротом у дітей з віком призводить до порушення положення язика: він перестає займати необхідне положення і опускається вниз порожнини рота. Так він не надає стимулюючого впливу на верхню щелепу, внаслідок чого вона не розвивається в належному обсязі. Як результат – місця для постійних зубів не вистачає, і вони починають рости нерівно. Крім того, вузька верхня щелепа може викликати звичне зсування нижньої щелепи вбік. Формуватиметься перехресний прикус та асиметрія обличчя. Ортодонт усуває наслідки ротового дихання і може призначити міогімнастику - тренування для м'язів губ, щік, язика. Період від 3-х до 6 років найсприятливіший для усунення шкідливих звичок.

 

   Але проблеми з прикусом ви можете виявити не тільки у своєї дитини, а й у себе.

   Якщо Ви помітили, що у Вас:

 • зуби висунуті вперед або назад;

 • неправильне становище щелепи;

 • деякі зуби повернені навколо осі;

 • великі проміжки між зубами.

   За наявності будь-якого з дефектів Вам також потрібні послуги лікаря-ортодонта.

Необхідність виправлення прикусу має естетичну сторону, адже порушення прикусу однозначно призводять до дефектів зовнішності. Спотворюється профіль обличчя, стає негарною посмішка.

   Найчастіше неправильний прикус є джерелом багатьох проблем зі здоров'ям. Ось лише деякі неприємні наслідки:

 1. Підвищене навантаження на зуби при жуванні.

 2. «Рухливість» зубів.

 3. Оголення шийок зубів.

 4. Поява щілин між зубами.

   Це призводить до різних порушень у тканинах, що оточують зуб (в пародонті).

   Можливий і інший результат, найбільш неприємний, захворювання СНЩС (скронько-нижньощелепних суглобів). Наслідком цього стають сильні головні болі, характерне клацання при відкритті рота, біль у жувальних м'язах.

   Тому, якщо Ви помітили хоча б одну з ознак неправильного прикуса у себе – Вам потрібен лікар-ортодонт. І чим раніше Ви до нього звернетеся, тим меньша ймовірність серйозних проблем у майбутньому.

   Давайте підсумуємо. Якщо ви стежите за станом свого здоров'я і проходите огляд у стоматолога раз на 6 місяців, ваш стоматолог вже напевно направив вас на консультацію до лікаря-ортодонта. Якщо ж ні, то тепер ви знаєте необхідність відвідати грамотного фахівця для отримання повноцінної консультації.

Як часто потрібно міняти зубну щітку?
НормаСтом - сучасна стоматологія на Салтівському шосе 73 А, як часто міняти зубну щітку, Как часто нужно менять зубную щетку.jpg

Як часто потрібно міняти зубну щітку?

   Тільки щітка може видалити залишки їжі та м'який наліт з поверхні зубів, запобігти утворенню зубного каменю, карієсу та інших захворювань ротової порожнини.

Ми розповімо Вам, як вибрати зубну щітку та якими вони бувають.

 

   У сучасному світі всім відомо, що міняти зубну щітку рекомендують раз на 3 місяці. Це з тим, що після 3 місяців використання щітка втрачає основні властивості, тому гірше видаляє зубний наліт. Другим важливим фактором є те, що різні види мікроорганізмів у застарілому нальоті активно розмножуються.

 

   Деякі вважають зубну щітку розсадником мікробів і використовують тільки одноразові щітки.

 

   Які бувають зубні щітки?

   Є кілька основних видів зубних щіток:

 

1. Механічні.

2. Електричні.

3. Іонні.

4. Ультразвукові.

 

 • Найбільш популярним є перший вид. Механічні (мануальні) зубні щітки вимагають ручного проведення маніпуляцій з очищення зубів та язика протягом 5-7 хвилин.

 

   Довжина голівки щітки повинна покривати 2-3 зуби. Чим вона менша, тим зручніше і ефективніше проходитиме чищення.

 

   Для щоденного видалення нальоту та залишків їжі таких щіток цілком достатньо.

 

   Також є спеціальні мануальні щітки для ортодонтичних конструкцій та монопучкові щітки для чищення брекет-систем, мостоподібних конструкцій та важкодоступних ділянок зубного ряду.

 

 • Електричні щітки користуються великою популярністю у дітей молодшого віку та підлітків. Зручні такі щітки тим, що для чищення достатньо піднести щітку до зубів та повільно переміщати по всій поверхні. Такі щітки здійснюють десятки тисяч рухів за хвилину, очищаючи зуби так, як ніколи не зможе механічна зубна щітка.

   

   Якщо ви підбираєте зубну щітку для усієї родини, варто звернути увагу на такий варіант. Змінні насадки в комплекті дозволяють одразу всім членам сім'ї користуватися однією щіткою. Такі щітки мають різні режими: для відбілювання, для чутливих зубів, для чищення брекетів і ортопедичних конструкцій.

 

 • Іонні щітки при включенні випускають аніони, підвищена концентрація яких перешкоджає розмноженню хвороботворних мікроорганізмів.

 

   Переваги іонної зубної щітки:

 1. Мінімальна кількість пасти, яка потрібна для очищення зубів за рахунок потоку іонів, які змішуються зі слиною;

 2. Нормалізація кислотності ротової порожнини проходить у 2 рази швидше, ніж при використанні механічної щітки, що скорочує час чищення до 2-3 хвилин;

 3. Зниження чутливості зубів;

 4. Руйнування деяких кристалічних утворень допомагає у боротьбі із зубним каменем, а також запобігає його утворенню.

 

 • Ультразвукові зубні щітки видаляють наліт та частинки їжі за допомогою коливань звуку. У процесі чищення здійснюються десятки тисяч рухів за хвилину, що дозволяє омивати поверхню зуба з усіх боків. Рідина, що утворюється під час циркуляції слини із зубною пастою, якісно очищає міжзубні проміжки.

 

   На що звертати увагу при виборі зубної щітки?


   Одним людям для чищення зубів потрібні високотехнологічні пристрої, іншим підійдуть класичні моделі.

   Набагато важливіше вивчити, як вибрати зубну щітку за матеріалом та жорсткістю щетини.

 

   Щетина зубних щіток поділяється на два види – з натуральних та штучних волокон. У натуральній щетині є ідеальні умови розвитку хвороботворних мікроорганізмів. Тому ми рекомендуємо надавати перевагу моделям зі штучними волокнами, таким як нейлон або поліестер.

   Не можна ігнорувати довжину волокон. Зубні щітки діляться на однорівневі, дво-, три-і багаторівневі. Перший варіант ідеально підходить для повсякденного чищення.

 

   Густота щетинок безпосередньо впливає на якість чищення. Перевагу варто віддавати виробам із високою щільністю пучків, оскільки вони забезпечують ефективніше видалення нальоту.

 

   Розрізняють 5 видів жорсткості ворсу:

 • Sensitive (дуже м'які). Надають найменшу абразивну дію, тому ідеально підходять для дітей.

 • Soft (м'які). Призначені для людей з підвищеною кровоточивістю ясен, вагітних та жінок, що годують.

 • Medium (середні). Універсальна зубна щітка, яка підходить основній масі населення для щоденного чищення за відсутності захворювань ротової порожнини.

 • Hard (жорсткі). Такі вироби слід використовувати людям з міцною емаллю та здоровими яснами, оскільки вони мають сильну абразивну дію. Їх рекомендують курцям, любителям кави та інших барвників.

 • Extra-hard (супер-жорсткі). Спеціальні вироби для людей зі знімними або незнімними протезами, брекетами. Не вибирайте тверду щітку самостійно - вона може не підійти і пошкодити емаль і ясна. Такі щітки підходять для догляду за деякими знімними протезами.

 

   Зверніть увагу, що зубну емаль пошкодити легше, ніж здається.

 

   Важливо пам'ятати, що якість чищення зубів залежить не тільки від якості щітки та її щетинок, а й від правильної техніки чищення. У Японії дотримуються особливої ​​техніки чищення зубів – хамігаки.

Вибір правильної зубної щітки впливає на здоров'я всієї ротової порожнини, і він не менш важливий, ніж вибір пасти. Про вибір зубної пасти ми писали раніше.

Адгезивний міст
Адгезивний міст, НормаСтом - сучасна стоматологія на Салтівському шосе 73 А, адгезивный мост, мериленд

   Адгезивний міст Меріленд

   Адгезивний міст Меріленд – ортопедична конструкція із скловолоконних та композитних матеріалів на каркасі з металу. Завдяки особливому влаштуванню цього протезу замістити наявні дефекти можна, мінімально задіявши опорні зуби.
 

   Адгезивне протезування засноване на склеюванні, і якщо в звичайній мостоподібної конструкції опорні елементи - коронки, які надіваються на обточені зуби, то в мосту Меріленд вони виконуються у вигляді пелюсток, накладок або  лапок. Опорні зуби повністю не обточуються, в них лише робляться невеликі уступи, на яких потім буде кріпитися протез.
 

   Адгезивні мости виготовляються двома методами: прямим та непрямим. В першому випадку їх робить стоматолог-ортопед безпосередньо у порожнині рота, в другому – зубний технік. При цьому він використовує зліпки щелеп пацієнта, які робить лікар.
   

   Переваги та недоліки
 

   Як будь-яка конструкція, мости Меріленд мають певні плюси та мінуси. Тому, приймаючи рішення про протезування адгезивним мостом, лікар обов'язково враховує кількість відсутніх зубів, місце розташування дефекту, стан пацієнта та інші нюанси.
 

   До переваг адгезивного протезування можна додати наступні фактори:

 • мости Меріленд дозволяють відновити зуб за одне відвідування стоматолога;

 • сусідні зуби препаруються мінімально, при цьму не потрібно їх депульпувати;

 • такі конструкції набагато дешевші за імплантати.

 

   А з недоліків слід зазначити:

 

 • невисоку механічну міцність протеза, через що він не встановлюється на жувальні групи зубів;

 • великий ризик розвитку карієсу зубів у місцях кріплення мосту Меріленд;

 • складно проводити гігієнічні процедури;

 • нездатність зупинити атрофію кісткової тканини у зоні втраченого зуба.

 

   Показання та протипоказання


   Міст Меріленд застосовується у наступних випадках:

 

 • коли відсутній один-два передніх зуба, при цьому стан сусідніх зубів досить хороший;

 • коли необхідно швидко усунути дефект зубного ряду;

 • коли таке протезування - проміжний варіант при двоетапній дентальній імплантації.


   А протипоказанням до встановлення мостів вважається:


• сильне руйнування опорних зубів;
• відсутність трьох або більше зубів;
• парафункції жувальних м'язів (бруксизм, мимовільне стискання зубів, безхарчове жування);
• занедбаний пародонтоз;
• неправильне розташування чи рухливість опорних зубів;
• патологічне стирання емалі опорних зубів.


   Рекомендації щодо користання адгезивним мостом


   Термін служби мостів Меріленд залежить від якості догляду за ними. Найважливіше – ретельне дотримання норм гігієни ротової порожнини. Зуби потрібно чистити пастою, що містить фтор, двічі на день. Міжзубні місця очищаються від залишків їжі за допомогою флосу. Щоразу після їжі бажано ополіскувати рот водою, а потім спеціальними засобами – це запобігатиме розмноженню хвороботворних бактерій.

 

З метою попередження поломки адгезивного мосту та виникнення вторинного карієсу потрібно раз на півроку відвідувати стоматолога.

Імплантація вНормаСтом
Імплантація в НормаСтом.jpg

Імплантація зубів

   Імплантація зубів – це процедура відновлення зубної архітектури шляхом встановлення імплантату (кореневого пристрою з титану чи інших матеріалів) у кістку щелепи людини. На імплантат встановлюється протез (коронка), який виглядає та функціонує як природний зуб.

 

   Процес імплантації зубів включає кілька етапів:

1. Оцінка стану здоров'я та анамнезу пацієнта, а також стану порожнини рота та кісткової тканини за допомогою рентгенологічного дослідження або комп'ютерної томографії.

2. Встановлення імплантату у кістку щелепи людини – хірургічна процедура, яка виконується під місцевою чи загальною анестезією, залежно від конкретного випадку.

3. Очікування загоєння та інтеграції імплантату з кістковою тканиною (зазвичай займає від кількох тижнів до кількох місяців).

4. Встановлення протезу (коронки або мостоподібного протезу) на імплантат.

   Процес імплантації зубів може зайняти від кількох місяців до року, залежно від індивідуальних обставин та складності випадку. Однак сучасні технології та матеріали дозволяють досягти довгострокової та високоякісної реставрації архітектури зубного ряду.

Коронки з діоксиду цирконія
Коронка з цирконію НормаСтом.jpg

Коронки з діоксиду цирконія

   Сучасна ортопедична стоматологія пропонує пацієнтам різні варіанти коронок залежно від вимог до естетики, функціональності, довговічності та бюджету.

   Цирконієві коронки або коронки з діоксиду цирконію (правильна назва хімічної формули) - це міцні ортопедичні безметалові конструкції з матового, напівпрозорого матеріалу. Цирконієві коронки вважаються одними з найнадійніших і практично не мають протипоказань до встановлення. Вони мають одночасно здатність витримувати навантаження, перепади температур і високу естетику, тому встановлюються на всі групи зубів.

   Переваги цирконієвих коронок:

·         Протези з діоксиду цирконію моделюються в 3D програмі та виготовляються автоматичним обладнанням з точністю до мікрону, що має позитивне відображення під час користування пацієнтом.

·         Ідеальна щільність прилягання коронок до зубів та точність анатомічної форми не допускає проникнення мікробів та розвиток карієсу.

·         Низька теплопровідність і мінімальна товщина – від 0,4 мм – дозволяє виготовляти найтонші конструкції, що відмінно підходять не тільки для протезування на імплантатах, але й для протезування «живих» зубів. Під час підготовки їх під коронку потрібно препарувати мінімум тканин свого зуба, що дозволяє уникнути явища високої чутливості зубів.

·         Матеріал має інертні фізико-хімічні властивості, не відторгається організмом, не провокує алергічні реакції та патологічні процеси.

·         Відмінна якість протезування досягається за рахунок оптичних характеристик матеріалу (діоксид цирконію має таку ж світловідбивну здатність та рівень прозорості, як і емаль зубів). Плануючи протезування, можна підібрати відтінок кольору матеріалу під природний тон зубної емалі пацієнта і завдяки стабільності сировини напівпрозорість і колірна опція збережуться на весь час експлуатації. Також при встановленні цирконієвих коронок не потрібно заводити їх нижній край глибоко під ясна, ушкоджуючи м'які тканини. Тим самим ми виключаємо появу темних смуг та синюшності ясен, а також гіперемії, спричинених роздратуванням при контакті з металом.

·         Коронки з діоксину цирконію стійкі до пошкоджень та добре витримують жувальні навантаження, як результат- не схильні до сколів.

·         Діоксид цирконію використовується для виготовлення коронок на живі зуби, коронок на імплантатах, штучних конструкцій у складі протезів, каркасів, куксових вкладок, абатментів.

 

   Види цирконієвих коронок

   - Цирконієві коронки бувають двох видів: повністю з цирконію та цирконієві з тонким керамічним покриттям. Перші використовуються для протезування на жувальних зубах.

   - Цирконієві коронки у поєднанні з керамікою використовуються для відновлення фронтальних зубів. Кераміка допомагає досягти більшого естетичного ефекту і точно повторити природний вид зуба: колір, світлопропускання, відблиски, відтінок.

   Пацієнт з цирконієвою коронкою отримує більш надійний результат із найменшою травматизацією власних зубів та м'яких тканин.

Анестезія в стоматології
Анестезія в стоматології.jpg

Методи знеболювання

   Анестезія у стоматології поділяється на три види: місцева, загальна та комбінована.

 • Місцева. Знеболювальні засоби наносять на поверхню слизової оболонки або доставляють прямо до нервового закінчення. Ця методика використовується як у стаціонарі, так і в амбулаторних умовах.

   Місцева анестезія проводиться у суворо обмеженій ділянці, де необхідно «вимкнути» больову чутливість нервових закінчень.

Пацієнт відчуватиме лише дотик, тиск та вібрацію. Деякі люди сприймають ці відчуття як біль, особливо якщо вони дуже схвильовані. Завдання лікаря - пояснить цю особливість

знеболюючих препаратів та заспокоїти пацієнта.

 

 • Загальна. Можна розділити на два види: наркоз та медикаментозний сон (седація). Загальний наркоз у стоматології використовують рідко: це дорого, небезпечно та не завжди виправдано. Цей спосіб використовується лише в тому випадку, коли необхідна нечутливість до болю всього організму з повною втратою свідомості.

 

   Найчастіше пацієнтів занурюють у медикаментозний сон (седація). Для цього використовуються безпечні ненаркотичні препарати, які не викликають звикання, швидко виводяться з організму та не завдають шкоди.

 • Комбінована анестезія поєднує в собі місцеве знеболювання та попередню премедикацію, яка проводиться шляхом розслаблення та заспокоєння без відключення свідомості.

 

   Насамперед після ухвалення рішення про застосування місцевої анестезії лікар-стоматолог з'ясовує, чи немає у пацієнта клінічних протипоказань, серед яких:

 

   • алергія (індивідуальна нестерпність) на компоненти анестетика;

   • хвороби ендокринної системи (сахарній діабет);

   • нещодавно перенесений інсульт, інфаркт.

 

МЕТОДИ МІСЦЕВОЇ АНЕСТЕЗІЇ

 

   Для лікування стоматологічних хворих використовують 4 методи місцевої анестезії:

 

   Аплікаційна. На слизову оболонку ротової порожнини наносять знеболюючий крем або гель. Такий метод застосовують для видалення поверхневих утворень на яснах або як початковий етап серйозніших способів знеболювання.

   Інфільтраційна. Лікар насичує анестетиком м'які тканини пацієнта, наприклад, ясна. Лікарський препарат проникає вглиб, доходячи до волокна нерва, тим самим блокує передачу болючих імпульсів по ньому. Цей спосіб використовують у стоматології найчастіше.

   Провідникова. Знеболюючий препарат вводять у безпосередній близькості від нерва. Завдяки цьому вдається збільшити область анестезії, її ефективність та тривалість. Цей вид знеболювання застосовують при складних операціях на зубах і щелепах, а також при видаленні зубів.

   Стовбурова анестезія. Анестетик підводять до основи черепа. Тут їм блокують гілки трійчастого нерва — він відповідає за болючі відчуття в щелепах і зубах. Ця методика практично не застосовується.

 

   ВАЖЛИВО! Якщо у вас були алергічні реакції на анестетики, потрібно обов'язково повідомити це лікаря, щоб змінити тактику проведення анестезії на надійну і безпечну.

Як підготувати дитину до відвідин стоматолога?
Лікування дітей в Н.ормаСтом.jpg

Як підготувати дитину до відвідин стоматолога?

   Батьків зазвичай хвилює, як дитина відреагує на цю процедуру, чи не травмує вона її. Це дуже відповідальний захід. Адже всі хочуть, щоб дитина якомога спокійніше перенесла візит до стоматолога.

   Розвивати правильне ставлення до лікування зубів та гігієни слід ще у дитинстві, коли зуби ще у відмінному стані. І тоді Ваша дитина радуватиме Вас своїм здоров'ям та гарною усмішкою. 

   Спочатку дитина не має страху перед зубним лікарем. Тому не варто лякати дитину її історіями про стоматологів.

   Те саме стосується й поведінки батьків. Якщо вони хвилюються, переживають, бояться, то дитина почне панікувати, бачачи таку реакцію своїх батьків. Тож співчуваючі погляди та втіхи, що боляче не буде, тут не помічники. Адже дитина може збагнути, що якщо батьки так за неї переживають, значить, на нього чекає щось погане, чого слід боятися, уникати. Таким чином, перші відвідини стоматолога можуть стати психологічною травмою для дитини. До того ж занепокоєння дитини під час лікування заважатиме лікареві якісно виконувати свою роботу.

   Не варто жаліти дитину, плакати разом із нею і так далі. У цій ситуації співчуття допустиме лише в мінімальній формі, інакше воно шкідливе для дитячої психіки. Якщо Ви будете спокійні, то і дитина почуватиметься впевненіше.

   Зрозуміло, що слід проводити з дитиною профілактичні бесіди про лікування зубів. Потрібно пояснювати їй, навіщо це потрібно, як це відбувається. Не треба лякати її, але також не слід сильно прикрашати реальність. Потрібно пояснити дитині, чому виникає карієс, як його позбуваються і що буде, якщо його не лікувати. Пояснити, що допомогти може лише лікар, і тоді зубки не болітимуть. Попередити, що може бути трохи неприємно. У багатьох випадках правильний настрій на лікування – це запорука успіху. Адже за допомогою ліків можна позбавитися болю, але страх так просто не відступить. І це завдання батьків – допомогти дитині зрозуміти, що відбувається, та адекватно відреагувати.

   Краще, якщо відвідування стоматолога буде призначено на час, коли дитина у гарному настрої. Це може бути період після сну чи їжі. Після їжі виділяється менше слини, отже, якість роботи зубного лікаря покращується.

   Правильним буде заохочувати хорошу поведінку дитини у стоматолога під час лікування зубів. У той же час не можна слідувати його капризам, якщо такі будуть. Адже якщо Ви виконуватимете всі його бажання, то ніколи не вдасться досягти потрібних результатів у лікуванні. Загалом, це стосується не тільки лікування зубів, але й формування правильного ставлення до догляду за зубами та їх лікуванням ще в дитинстві, що вплине на здоров'я дитини в майбутньому.

 

   Дуже важливо попередити лікаря, якщо у дитини є якісь хронічні захворювання. Так як у таких випадках бувають протипоказання щодо застосування тих чи інших лікарських препаратів.

Особливості дитячого прийому.png
Особливості дитячого прийому

Особливості дитячого прийому 

 

   Головна відмінність між стоматологічним прийомом дітей та дорослих у тому, що у дітей зубо-щелепна система ще не сформована повністю. Цим пояснюються особливості перебігу та лікування стоматологічних хвороб.


   Вперше рекомендується консультація стоматолога дитині віком 6 місяців для раннього виявлення можливих аномалій розвитку зубоще-лепної системи. Далі рекомендується огляд кожні півроку, як і в дорослих пацієнтів. Перші прийоми без втручань мають налаштувати дитину на довірливе ставлення до стоматолога, дають можливість ознайомитися зі специфікою роботи лікаря і прибирають дитячі страхи перед стоматологом на майбутнє. Також досвідчений лікар навчить маленького пацієнта дбати про свої зуби та стежити за гігієною.


   Маленького пацієнта потрібно розташувати до себе правильним індивідуальним підходом та обстановкою кабінету.


   Під час лікування маленьких пацієнтів є деякі особливості:

 

 • Діти не можуть довго і нерухомо сидіти з широко відкритим ротом, тому процедура може тривати 10-15 хвилин. Далі продовжувати можна після невеликої перерви або наступного прийому.

 • Застосовувані матеріали та препарати повинні відповідати віку пацієнта. Лікар ретельно оцінює відсутність ризиків для дитини.


   За анатомічною будовою молочні та постійні зуби відрізняються один від одного, але у дітей, як і у дорослих, також можуть бути пульпіт, періодонтит та інші захворювання. Але незважаючи на це, методи лікування дітей та дорослих зовсім різні.


   Щоб прийом пройшов максимально плідно, потрібно враховувати деякі аспекти, такі як:

 

 • Час прийому. Батькам слід спостерігати за дитиною та визначити, в який час дня дитина найбільш спокійна.

 • Режим дня. Бажано призначати прийом на час, який не збігається з прийомом їжі і денним сном

 • Зайнятість батьків, які приведуть дитину. Важливо, щоб мама чи тато під час лікування не нервували і передавали свої хвилювання маленькому пацієнту.

 • При необхідності складіть список питань до лікаря, щоб вирішити максимальну їх кількість в одне відвідування.

bottom of page